نکات مهم و عمومی برای سلامتی پوست

نکات مهم و عمومی برای سلامتی پوست

نکات مهم و عمومی برای سلامتی پوست
نکات مهم و عمومی برای سلامتی پوست

صافی پوست و پیرنشدن پوست یکی از مواردی است که برای همه افراد به خصوص برای بانوان مهم است . کسانی که میتوانند از داروها و کرم های مناسب سلامتی استفاده کنند حتما پوستشان صاف خواهد بود و پوستشان در دام پیری زودرس نمی افتد .

اما همه افراد امکان استفاده از این کرم ها و داروهارو ندارند . بنابراین در این نوشته توصیه های عمومی برای سلامتی پوست و کمک به پیری دیررس پوست را بیان میکنیم .

محافظت از پوست در برابر نور خورشید :

همانطور که میدانید نور خورشید دارای اشعه های مضر نظیر اشعه ماورای بنفش میباشد . این اشعه برای پوست شدیدا مضر است و باعث پیری زودرس پوست میشود .

برای محافظت از پوست در چنین موارد استفاده از کرم های ضدآفتاب در طول روز است . در زمان هایی که شدت نور آفتاب بیشتر است حتما از کرم ضد افتاب استفاده کنید و هر 3 تا4 ساعت مجددا از آن استفاده کنید چرا که تاثیر ضد آفتاب تا 4 ساعت بعد از بین میرود .

عدم استفاده از سیگار و مواد مخدر :

سیگار از جمله مواردی است که شدیدا به پوست آسیب میرساند ، حتی در مواردی باعث افزایش خطر سرطان پوست و سرطان لب ها میشود .عروق تغذیه کننده پوست بسیار ریز و کوچک هستند و دود سیگار باعث مسدود شدن این عروق میشود و پوست به درستی تغذیه نمیکند ، بنابراین پوست خاصیت مرطوبی و ارتجاعی را از دست میدهد و خشک میشود .

رفتار ملایم با پوست :

آقایانی که به ریش حساس هستند و هر روز ریش خود را اصلاح میکنند در معرض خطر پیری پوست قرار دارند به خصوص در مواردی که موهای صورت را در خلاف جهت رشدشان میتراشند و این سبب از دست دادن چربی پوست و خشک شدن آن میشود .

استفاده از آب داغ نیز برای پوست مضر است . سعی کنید همیشه با آب ملایم و شویندهایی با قدرت متوسط استحمام کنید و بعد از استحمام پوست خودتون را کامل خشک نکنید تا مقداری رطوبت روی پوست شما باقی بماند . پوست صورت را به آرامی خشک کنید و از کشیدن محکم حوله یا دستمال روی آن خودداری کنید .

تغذیه یکی از موارد مهم در سلامتی پوست :

همه میدانیم که مواد غذایی که مصرف میکنیم تاثیر مستقیم در پوست دارند . در صورتی که تغذیه ما مناسب باشد پوستمان سالم خواهد ماند . برای تغذیه مناسب استفاده از سبزیجات ، میوه ها و روغن هایی با مزیت های بالا نظیر روغن زیتون یا روغن اومگا به جای روغن های نباتی .

نوشیدن مرتب آب در طول روز از پیری پوست جلوگیری میکند و همچنین ابتلا به سرطان پوست را کاهش میدهد . هرروز به مقدار کافی آب بنوشید تا رطوبت بدن و پوستتان تامین شود .

خواب کافی

برخی از افراد که کارهای زیادی دارند و مجبور هستند ساعت زیادی از شبانه روز را کار کنند پوستشان در معرض پیری خواهد بود . یک بار از هنرمند ایرانی پرسیدن چرا شما اینقدر جوان مانده اید و تغییری در پوست صورتتان ایجاد نشده است ؟ ایشان به خواب کافی و ورزش اشاره کردند و گفتند هروقت خوابم بیاید سریع میخوابم حتی اگر کاری مهم داشته باشم .

عدم استفاده از لوازم آرایشی در هنگام خواب

وقتی شما میخوابید پوست شما در حال تنفس است و در صورتی که لوازم ارایشی روی پوستتان باقی بماند تنفس پوست به مشکل میخورد و باعث پیری زودرس آن میشود.

در هنگام ورزش نیز پوست تنفس سالم را مصرف میکند و مواد مضر از پوست خارج میشوند . در هنگام ورزش اگر لوازم آرایش روی پوست باشند قطعا پوستتان دچار مشکل خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *