دکوراسیون داخلی منزل

خرید مبلمان منزل

اگر یک روزجلوی دوربین یک شبکه ی پربیننده از شما بپرسند هدفتان در زندگی چیست آیا بلافاصله جوابی برایش دارید؟ اما آیا هدف داشتن کافیست؟ راه های رسیدن به هدفتان را می شناسید؟ آیا می دانید اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در زندگیتان داشتن حال خوب است؟ اما اولین قدم برای داشتن احوال خوب چیست؟ پاسخش ساده است؛ خانه.

محل زندگی بر حال انسان، حالش بر روابط خانوادگیش، روابط خانوادگیش بر کارش، کارش بر رسیدن به اهدافش و درنهایت همه ی اینها بر کل زندگیش اثر می گذارد.

قطعا داشتن روزهای سخت و پرمشغله در زندگی همیشه وجود دارد و فرار کردن از واقعیت ها امری اجتناب ناپذیر است، اما به قول ویلیام اچ مک ریون ( بازنشسته ی نیروی دریایی و نویسنده ی آمریکایی): اگر می خواهید جهان را دگرگون کنید، در ابتدای روز از مرتب کردن تختوابتان شروع کنید!

از این جمله میتوان برداشت های مختلفی داشت مثلا آنکه عقیده ی مک ریون به اهمیت خانه اشاره می کند، داشتن یک خانه ی زیبا و منظم برای شروع یک روز پرانرژی و انگیزه ای برای پایان دادن به یک روز پرمشغله تاثیر بسیاری دارد. تصورکنید صبح خود را در یک فضای آرامش بخش و زیبا شروع کنید و یا بعد از یک روز کاری شلوغ بدانید که به خانه ای می روید که روحتان در آن آرام می گیرد.اولین قدم در هر راهی همیشه مهم ترین قدم است، اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در زندگیتان از منزلتان شروع می شود. پس اهمیت انتخاب دکوراسیون داخلی را جدی بگیرید!

خانه ماشین نیست، خانه آینه ی تمام نمای هویت افراد است

لوکوربوزیه معماری معروف سوئیسی معتقد بود که، خانه ماشینی برای زندگی است. با توجه به این دیدگاه او خانه را مانند اتومبیلی می دانست که برای همه ی افراد بدون در نظرگرفتن فرهنگ و تمدن، محل زندگی، اقلیم و روحیات آنها باید بطوریکسان ساخت. اما این نوع نگاه به خانه که آن را ماشین بنامیم کاملا اشتباه است. دلایل مختلفی وجود دارد که بتوان این ادعا را رد کرد از جمله آنکه؛

درعلم روانشناسی گروه های شخصیتی مختلفی برای انسان ها تعریف شده است که هر کدام نیازها و روحیات منحصر به خودش را دارد و طبیعیست که هرکس با توجه به تیپ شخصیتی خود و عوامل دیگری از جمله مهم ترینشان که فرهنگ است، سلیقه ی منحصر به خود را داشته باشد و در مکان منحصر به خودش نیز آرامش بگیرد. همه ی افراد سلیقه یا نیاز یکسان ندارند و تحمیل یک شرایط خاص به همگان ممکن است آسیب زننده باشد، همانطور که در زمینه ی معماری و دکوراسیون داخلی تکرار و تحمیل یک شیوه ی طراحی ممکن است برای همه خوشآیند نباشد و افراد را از خانه گریزان کند که همین امر پیامدهای زیان باری در خانواده خواهد داشت.

همچنین ماشین حاصل صنعت است، صنعت نیز محدود است و این نگاه صنعتی به خانه یعنی زیر سوال بردن هنر نامحدود معماری. معماری هنر است، حاصل فرهنگ، ذوق و سلیقه و قدرت تخیل انسان است. اگر مسابقه ای را برگزارکنند و از طراحان بخواهند که دکوراسیون فضایی یکسان را طراحی کنند، درانتها شما تعداد زیادی طراحی با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی دارید که هیچ کدام مانند دیگری نیستند و قرار گرفتن در هرکدام از آن فضاها حس خاص خودش را به شما منتقل میکند. همچنین رنگ ها، اشکال هندسی مختلف و درکل سبک های دکوراسیون داخلی مختلف حس های مختلفی را نیز منتقل می کنند. با عناصر مختلف می شود احساسی مثل ترس، اضطراب، آرامش و … را منتقل کرد. پس بازهم تاکید میکنم، اهمیت انتخاب دکوراسیون داخلی را جدی بگیرید! شما می توانید از فضا انرژی و آرامش بگیرید اگر درست انتخاب کنید.

درنتیجه خانه ماشین نیست، خانه مکانیست که شما فارغ از ماهیت و واقعیت جهان می توانید هرچیزی را که بخواهید تصور کنید، قدرت تخیلتان را پرورش دهید، تصوراتتان را احساس کنید، ماهیت خودتان را بشناسید و درنتیجه راه درست زندگیتان را پیدا کنید. خانه باید نمایشگر فرهنگ، احساس و سلیقه ی افراد باشد، خانه برای زیستن است نه صرفا ابزاری برای زنده ماندن.

خانه ی هر فرد باید امن ترین و آرامش بخش ترین فضا برایش باشد، فروشگاه خرید مبلمان هپیپر با ارائه ی خدمات طراحی دکوراسیون داخلی توسط تیم مجرب معماری خود و همچنین با فروش محصولاتی برای اجرای هرچه بهتر چیدمان منزلتان و سهولت در انتخاب مبلمان امکانی را در اختیارتان قرار داده است که بتوانید بهترین و زیباترین خانه را برای زندگی بهتر و راحت تر طراحی و اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *