کاشت مو اصفهان | کاشت موی طبیعی اصفهان | مرکز کاشت مو اصفهان | کلینیک کاشت مو اصفهان

کاشت مو اصفهان

امروزه ریزش موی آندروژنیک یا ارثی بسیار شایع می باشد و درمان های مختلفی که برای آن انجام می شود،همگی اثر موقتی و ناکامل دارند و فقط تا وقتی که درمان ادامه پیدا می کند مؤثر است.
کاشت مو طبیعی اصفهان يک روش درمان قطعي جهت موهاي از دست رفته است. عمل پيوند موي طبيعي يک عمل سرپايي بدون بيهوشي، همراه با بي حسي موضعي مي باشد و بيمار در حين عمل هيچ گونه دردي را حس نمي کند و بلافاصله بعد از کاشت موي طبيعي يک پانسمان جزيي روي سر گذاشته مي شود. اين پانسمان مختصر جهت جلوگيري از آلود گي صورت مي گيرد که بيست و چهار ساعت بعد از عمل پيوند مو برداشته مي شود و بيمار مي تواند استحمام کند. موهاي کاشته شده، در مدت دو تا سه هفته بعد از عمل مو مقدار کمي رشد ميکنند، به صورتي که بيمار جلو آيينه شاهد رشد اوليه ي اين موها خواهد بود. سپس اين موها وارد فاز ريزش مي شوند. تقريبا از اوايل ماه چهارم موها مجددا شروع به رشد کرده و براي هميشه باقي مي مانند و ديگر ريزش پيدا نمي کنند. نتيجه ي عمل پيوند مو حداقل بعد از مدت شش تا نه ماه مشخص مي شود. عمل کاشت مو اصفهان در اصل پيوند و انتقال مو از پشت سر به قسمت جلو سر يا منطقه ي کم مو است که به روش هاي مختلفي صورت مي گيرد. رايج ترين روش هاي درمان در پيوند موي طبيعي عبارتند از :
1 – روش جراحي «Fut»
2 – روش غير جراحي «Fit»
3 – روش ترکيبي

FIT
Kasht Moo1

روش جراحي  «Folicular unit Transplantation fut»

در اين روش برشي روي قسمت دهنده ي پيوند که در پشت سر است ايجاد مي شود. عرض اين برش معمولا يک تا دو سانتي متر است و طول آن بستگي به نياز بيمار جهت پوشاند ن قسمت طاسي سر دارد. سپس بافت برداشته شده توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده و با کمک ميکروسکوپ هاي تخصص کاشت مو به گرافت هايي(واحد) تبديل شده و در قسمت مورد نظر کاشت مي شود

روش غير جراحي «Fit»

در اين روش ابتدا موي شخص کاملا کوتاه مي شود (مشابه کسي که به سربازي مي رود) سپس جهت برداشتن موها از قسمت پشت سر، از يک دستگاه مخصوص و ظريفي کمک گرفته مي شود و به صورت دانه دانه فوليکولها برداشته و به قسمت هاي طاس و کم موي سر انتقال داده مي شود. گرافت هاي انتخاب شده توسط دستگاه، حاوي يک، دو، سه یا چهار تار مو است.

تفاوت هاي روش «Fit» و «fut»

فرق بين عمل «Fit»و«fut»در نحوه ي برداشت مو است و از لحاظ کاشت موی طبیعی هيچ فرقي با هم نمي کنند. يکي از مزيت هاي روش fut کيفيت بالا و ديد کافي جهت جداسازي فوليکول ها و سرعت عمل در حين انجام عمل است که حدود چهار تا شش تا هشت ساعت زمان نياز دارد. از معايب اين روش نيز مي توان به محدوديت در ابعاد نوار پشت سر جهت برداشت مو اشاره کرد.
از مزاياي روش «fit» نسبت به روش«fut»اين است که در اين روش محدوديت به لحاظ ابعاد نوار و کشش پوست سر وجود ندارد و نيازي به برش پوست و بخيه نيست.
يکي از مهم ترين معايب روش «fit»احتمال قطع عرضي فوليکول و کيفيت پايين تري است که نسبت به«fut»دارد. همچنين در اين روش زمان نسبتا زيادي جهت عمل «fit»صرف مي شود و در نتيجه خستگي را براي بيمار به همراه دارد.

براي چه کساني مي توان کاشت موی طبیعی انجام داد :

براي همه آقاياني که طاسي مردانه دارند و همچنين براي خانم هايي که آلوپسي )ريزش) به صورت ارثي دارند يا دچار سوختگي شده اند يا بر اثر تصادف يا اعمال جراحي و اسکار جراحي (محل بخيه و ترميم پوست) موي سرشان نروييده است مي توان کاشت موی طبیعی انجام داد.کاشت موی خود را می توانید با اطمینان به کلینیک کاشت مو اصفهان بسپارید

سن افراد در کاشت موی طبیعی چه محدوديتي دارد؟

سن افراد در کاشت موی طبیعی محدوديت خاصي ندارد و همه ي افرادي که به صورت ارثي موي سرشان ريزش داشته، مي توانند اين عمل را انجام د هند.ولی مرز 30 سال را می توان برای آن در نظر گرفت یا الگوی ریزش موی فرد شکل گرفته باشد،.. معمولا هم چنين بهتر است اين عمل براي جوانان زير بيست و پنج سال انجام نشود. از آن جايي که موهاي کاشته شده از پشت سر به قسمت جلو سر پيوند زده مي شوند و با توجه به اين که قسمت پشت سر، گيرنده ي هورمون مردانه ي «تستسترون» را ندارد از همين جهت وقتي اين موها به قسمت جلو سر منتقل مي شوند ريزش ندارند و تا آخر عمر باقي مي مانند. براي افرادي که بخواهند توسط کاشت موی طبیعی تراکم بسيار بالايي داشته باشند .
اگر بانک موی مناسبی داشته باشند می توان عمل را در دو یا چند مرحله بصورت fut یا fit یا ترکیبی انجام داد.

علل ريزش مو

دلايل زيادي موجب ريزش مو در آقايان و خانم ها مي شود شايع ترين علل ريزش مويي که در آقايان ديده مي شود، ريزش موي مردانه است که عامل وراثتي دارد و طاسي الگوي مردانه وراثتي« Androgenic Alopecia »گفته مي شود. اين نوع ريزش مو در خانم ها نيز ديده مي شود.
البته ریزش موی هورمونی در خانم تفاوتهایی با آقایان دارد.
بعضي ديگر از علل ريزش مو که با درمان به موقع قابل بازگشت خواهد بود عبارتند از بيماري هايي مثل پرکاری و کم کاری غده ي تيروئيد، فقر آهن، تب بالا، بيهوشي عمومي، رژيم هاي غلط لاغري، زايمان و شيرد هي است. در افراد بالغ به طور طبیعی و روزانه حدود هفتاد تا صد و بيست تار مو ریزش دارد.هم زمان به همين تعداد ريزش، موها از ريشه شروع به رشد مي کنند و تا زماني که تعادل بين ريزش مو و رويش مو برقرار باشد تعداد موهاي سر ثابت خواهد ماند. عامل ديگري که به سريع تر ريختن موي سر در مردان کمک مي کند استرس است. ژن ريزش موي مردانه و زنانه از طرف پدري يا مادري مي تواند به ارث برسد و شروع ريزش مو بعد از بلوغ است. ابتدا موهايی که به صورت ژنتيکي مستعد ريزش هستند به صورت پیشرونده نازک شده و کم کم از بین می روند.

دکتر مسعود خرمیان فرد
متخصص پوست،مو و زیبایی

کاشت و پیوند مو و ابرو

امروزه کاشت موی سر به یکی از پر طرفدارترین عمل‌های زیبایی در جهان تبدیل شده است که استقبال شدید مردم از آن، موجب شده است که در چند سال اخیر روند رو به رشدی را طی نماید. کاشت مو یکی از بهترین راه های از بین بردن کم مویی به شمار می رود. درواقع مو یکی از قسمت‏ها‎ی مهم سر است که نقش آن در زیبایی صورت غیرقابل انکار می باشد. بیماری‏ها‎ی ارثی، استفاده از برخی داروها، سوانح، عامل تغذیه، کمبود و فقر آهن، روی، کلسیم و فسفر و … از جمله عوامل اصلی در ریزش موی افراد مختلف می‎باشند. در این مواقع با مصرف قرص‏ها‎ی مکمل و استفاده از رژیم غذایی مناسب می‎توان موهای از دست رفته را تا حدی برگرداند. با توجه به عللی که برای ریزش مو ی سر بیان شد، در موارد نادری که ریزش موها خفیف باشد؛ می‎توان با مراجعه به پزشک پوست و مو، رویش آن را از سر گرفت و با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و مصرف داروهایی که پزشک تجویز می‎کند، به رشد مجدد مو کمک کرد. برگشت دوباره موهای از دست رفته فقط در مواردی که علت ریزش، کمبود و فقر برخی عناصر موجود در بدن باشد، ممکن است. زمانی که فرد به دلیل ژنتیکی و یا سوانح به طاسی و یا ریزش موی شدید دچار می‎شود، برای رویش مجدد موها چاره ای جز کاشت مو ندارد که در اینجا سعی می شود تا چند مورد از بهترین روش های کاشت موی طبیعی اشاره شود.

کاشت مو به روش غیر جراحی FIT

روش FIT در سال ۲۰۰۲ در ایالات متحده آمریکا رایج شد. در این روش جراحی انجام نمی شود و کاشت به صورت سرپایی صورت می‏گیرد. در این روش برداشت موها نیز به صورت پراکنده انجام می‏شود و به همین دلیل نیازی به بخیه زدن وجود ندارد. نحوه کاشت موی سر به روش FIT بدین صورت است که واحدهای فولیکولی، حاوی ۱ تا ۴ تار مو بوسیله پانچ از پشت سر خارج و سپس در ناحیه طاسی کاشته می‏شوند. در روش FIT خط بخیه در پشت سر ایجاد نمی شود و در محل برداشت هر یک از فولیکول‎ها، نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می‏ماند که قابل مشاهده نیست. از این رو این روش برای افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می دارند؛ مناسب ترین روش می باشد.

BHT
FIT

کاشت مو به روش FUT

کاشت موی طبیعی به روش FUT شباهت زیادی به کاشت مو به روش FIT دارد. در روش FUT متخصص کاشت مو برای کاشت موی طبیعی از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته استفاده می کند. مدت زمانی که برای کاشت مو از روش FUT تخمین زده شده است، حدود ۵ ساعت است که در تمامی این مدت بیمار هوشیار می باشد و در تمامی مراحل، کار را مشاهده کرده و حتی می تواند نسبت به میزان تراکم اظهار نظر کند. از مزایای کاشت مو به روش FUT نسبت به FIT کوتاه نکردن موهای کامل سر می باشد و تنها یک نوار باریک با عرض یک تا دو سانتیمتر و با طول ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر مو از پشت سر بیمار برداشته می شود. سپس پزشک کاشت مو با استفاده از میکروسکوپ های اختصاصی، گرافت ها را پس از تقسیم نوار پوستی، تعیین می کند. هر یک از این گرافت ها که حاوی ریشه مو هستند، به طور مجزا از پوست خارج و در قسمت مورد نظر کاشته خواهند شد.

روش PRP

PRP مخفف Platelet Rich Plasma می باشد (یک فرآورده خونی به نام پلاسمای غنی از پلاکت). آنچه مسلم است پلاکتها نقش برجسته و مهمی، در فعال‌سازی و تولید فاکتورهای رشد، و پروتئین‌های خاص دارند. امروزه یکی از پرمخاطب‌ترین خدمات پزشکی در دنیا، خدمات زیبایی است. روش PRP به دلیل بکارگیری خون خود بیمار، برای درمان وی دارای جذابیت و پذیرش بیشتری به روش های مشابه می‌باشد. هم اکنون PRP به روشهای مختلف در درمان پوست و مو استفاده می‌شود. از جمله کاربرد PRP در رویش، تقویت و کاشت مو می باشد. در سال 2004 پزشکانی که از PRP برای بهبود زخم استفاده می‌کردند متوجه شدند، علاوه بر بهبود زخم، موهای پیرامون زخم نیز رشد چشمگیری داشته‌اند. به دنبال آن، در سالهای 2007 تا 2009 تحقیقات علمی متعددی، در خصوص اثرات PRP در رشد موها، صورت گرفت. تعدادی از بیماران مبتلا به طاسی سر، با تزریق موضعی PRP در پوست سر، تحت درمان قرار گرفتند. نتایج اغلب مطالعات، رشد موهای کوچک یا کرکی را، به ویژه در چهار ماه اول پس از تزریق نشان دادند. پس از آن PRP به عنوان یک عامل موثر در تحریک رویش مجدد مو، تقویت و رشد و کمک در ارتقاء کیفیت اعمال کاشت مو، مورد توجه متخصصین مربوطه قرار گرفت و توسعه روزافزونی را تجربه نمود. این روش برای کسانی پیشنهاد می شود که فولیکول های زنده بر سر آنها وجود دارد و هنوز به طاسی100 درصد نرسیده اند.

لیزرتراپی

روش لیزرتراپی در حوزه مو روش جدیدی است که به تازگی در سطح دنیا معرفی شده است. طبق مطالعات بالینی انجام شده، استفاده از لیزر، به طور میانگین 64% باعث افزایش رشد مو می گردد.
مزایای استفاده از روش لیزرتراپی:
>> درمان ریزش موی ارثی
>> تاییدیه قطعی سازمان غذا و دارو (FDA) و وزارت بهداشت ایران در خصوص اثربخشی فوق العاده در درمان طاسی
>> عدم ایجاد بروز عوارض جانبی و آسیب در حین درمان
>> محرک رشد مو
>> تقویت فولیکول ها و افزایش قطر مو
>> کاهش و توقف ریزش مو
>> کمک به ترمیم زخم های ناشی از کاشت مو به روش های FIT و FUT
>> جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده به روش های FIT و FUT

BHT
FIT