» کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو یکی از عمل های زیبای پر طرفدار ولی پر چالش می باشد. اگر کاشت ابرو توسط یک متخصص خوب انجام شود یک اثر بسیار زیبا در چهره شما ایجاد می کند.
کاشت ابرو امروزه بیشتر از روش FUE، یعنی با برداشتن یک نوار باریک از بانک موی پشت سر شما انجام می گیرد. اما آنچه که در این عمل اهمیت دارد، ایجاد واحد های گیرنده درست و با دقت است. ایجاد کردن این واحد های گیرنده است که جهت خواب و زاویه رشد موهای کاشته شده را تعیین می کند. این نوع طراحی است که در نهایت تاثیر مثبتی بر زیبایی چهره فرد می گذارد. یک طراحی زیبا می تواند زیبایی فرد را چندین برابر کند و نتیجه طبیعی ایجاد کند.
زمانی که شما ابرو های کامل و خوش حالتی دارید متوجه اثری که بر زیبایی شما دارند، نمی شوید اما زمانی که ابروها نازک می شوند یا از بین می روند؛ این حالت از چهره، اعتماد به نفس فرد را از بین می برد.

چرا کاشت ابرو

روش های دیگری نیز وجود دارند که می توانند برای شما ابرو ایجاد می کنند مثل: تاتو یا میکاپ روزانه، اما این روش ها دارای معایب خود هستند. این روش ها چون طبیعی نیستند نه در ظاهر رضایت کافی برای فرد ایجاد می کنند نه در باطن. لذا فرد همیشه نگران پاک شدن آنهاست اما با کاشت ابروی طبیعی که مستقیما از مو های سر شما گرفته می شود، ابروها کاملا طبیعی هستند و می توانید مثل ابروی طبیعی با آنها رفتار کنید.

فرایند کاشت ابرو

اولین مرحله کاشت ابرو با طراحی ابرو شروع می شود که با توجه به نظر خود بیمار انجام می شود. زمانی که بیمار و پزشک بر سر طرح ابرو به توافق برسند، فرایند کاشت ادامه پیدا می کند. مرحله بعد تزریق بیحسی موضعی به ناحیه مورد نظر می باشد که با کمترین درد و حساسیتی انجام می پذیرد.
موهای اهدا شونده معمولا از پشت سر به صورت نواری یا بصورت دانه ای، بسته به نظر پزشک معالج برداشته می شود.
کلیه مراحل کاشت زیر نظر پزشک می باشد و چند ساعت بعد که موها کاشته شد دوباره بررسی می شود تا رضایت کامل بیمار حاصل شود. بسته به میزان کاشتی که انجام می شود، عمل کاشت ابرو معمولا ۴ ساعت طول می کشد.
موهای کاشته شده طی دو الی سه هفته بعد از عمل شروع به ریزش می کند و دوباره فرآیند رشد آنها در طی چهار ماه ادامه می یابد.
کاندیدای کاشت ابرو:
در حالت کلی اکثر افراد می توانند کاشت ابرو انجام دهند. کسانی که موهای خود را در اثر بیماری یا به دلایل ژنتیکی از دست داده اند یا دچار تروما هستند معمولا بهترین کاندیداها برای کاشت ابروی طبیعی هستند.
کسانی که دچار عارضه آلوپسی هستند کاندیدای مناسبی برای کاشت نیستند زیرا خطر رشد نکردن دوباره مو برای این افراد وجود دارد.

[widgetkit id=”44″ name=”کاشت ابرو”]

کاشت ریش و سبیل

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای آقایان پیش بیاید، ریزش موهای ریش است و البته ممکن است که از همان ابتدای دوران جوانی در برخی نواحی صورت، ریش چندان رشد نکند و یا بسیار کم پشت باشد. از این رو بسیاری از جوانانی که دارای این مشکل هستند، جهت کاشت ریش اقدام می کنند و در سال های اخیر کاشت ریش و سبیل نزد مردان افزایش یافته است. در این روش، ریشه های غیرضروری ریش جهت ضخیم کردن نواحی دارای ریش کم، خارج می شوند. لذا ریشه های غیرضروری روی استخوان گونه در بخش هایی که ریش بسیار کمی دارد، خارج شده و در زیر آن کاشت می شوند و به دلیل اینکه این کار معمولا با استفاده از نوک سوزن هایی ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری توسط متخصص به صورت کاملا دقیق و دستی صورت می گیرد، هیچ گونه جای زخمی باقی نمی ماند. به همین صورت، ریشه ها را می توان از سینه، بخش پایینی ریش، بخش های پایینی پشت گردن و حتی استخوان گونه جدا کرده و سپس به راحتی در بخش های مورد نیاز کاشت. از طرف دیگر این کار یک مزیت بزرگ هم می تواند به حساب آید؛ چون خارج کردن ریشه ها از بخش های متراکمی که ظاهر چندان مناسبی ندارند، منجر به اپیلاسیون دائمی (از بین بردن موهای زائد بدن) برای شما شود و در آن بخش از بدن از دست موهای زائد خلاص شوید.
ریش مانند مو نیست و لذا مراحل کاشت ریش با عمل های مشابه نظیر کاشت مو و کاشت ابرو قدری متفاوت است. تراکم ریش در هر فرد با فرد دیگر متفاوت و البته در این میان سلیقه و انتظارات اشخاص نیز با یکدیگر متفاوت است. در مواردی ممکن است فردی ریش خیلی کمی داشته باشد اما هیچ احساس بدی هم به دلیل این کمبود نداشته باشد، به همین دلیل معمولا جهت کاشت، به ریش زیادی نیاز نیست و البته این از مزایای این نوع عمل است.
اگر ریزش ریش به صورت جزئی باشد، در آن صورت ترمیم ریش با در نظر گرفتن تراکم ناحیه پیرامون آن انجام می شود. مثلا در صورتی که فرد ریش نداشته باشد، بسته به سلیقه او و همچنین شرایط خاص وی، اغلب بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریشه کاشت می شود.
نکته جالب اینجاست که عموما کاشت ۳۰۰۰ ریشه نتایج فوق العاده ای دارد و اگر عمل پیوند فقط در ناحیه سبیل انجام شود، ۴۰۰ تا ۸۰۰ ریشه کافی خواهد بود. معمولا بخشی از پوست بدن که موها از آن جا برداشته می شوند، پس از یک تا دو هفته صورتی رنگی می شود ولی مزیت آن این است که در آن ناحیه (روی بدن یا پشت گردن)، هیچ اثری از جای زخم باقی نخواهد ماند و نیازی به نگرانی از این مسئله نیست.
بعد از عمل جراحی، در نواحی پیوند موی صورت، جریان خون بیشتر می شود و به همین دلیل نقاط کوچک قرمز رنگی در عرض ۲ تا ۳ روز ظاهر می شوند. این نقاط قرمز رنگ نیز پس از ۱ الی ۲ هفته از بین رفته و به مرور زمان اثری از آنها باقی نمی ماند.
نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که بعد از دو هفته، برخی از بخش های ریش و سبیل کاشت شده به طور موقت از بین می روند که به آن شوک پس از عمل می گویند. ولی جای نگرانی نیست چون ۴ تا ۸ ماه بعد از آن تمام ریش های از دست رفته، مجددا رشد کرده و جایگزین می شوند. از طرف دیگر افزایش کیفیت در ریشه های مو در یک بازه زمانی ۲ ساله، ادامه پیدا می کند.

روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل را می توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی آغاز کرد، چرا که در این سنین هورمون ها در سطح پایه قرار دارند. این روش برای مردانی که می خواهند موی بناگوش خود را افزایش دهند و ریش اصلاح نشده را دوست دارند، ولی موهای ریش آن ها بطور ناقص و یا نامنظم رشد می کند، مناسب است.
کاشت ریش و سبیل به صورت طبیعی برای مردانی که ریش ندارند و یا برخی از مردان سالمی که در بخش هایی از صورت آنها، دچار طاسی منطقه ای ریش هستند، انجام می شود. یکی از متداول ترین روش هایی که برای کاشت ریش به صورت زیاد استفاده می شود، کاشت در ناحیه ای از صورت است که جای زخم در آن وجود دارد.
کاشت ریش و سبیل برای هر فردی که روی پوست فرق سر خود مو دارد، توسط متخصصین پوست و موی کلینیک تخصصی باران قابل انجام است. همانطور که بالاتر اشاره شد، عمل پیوند ریش با خارج کردن ریشه های مو از بخش هایی که موی نازکی دارند برای مثال بخش بالای ناحیه پشت گردن و یا از ناحیه بالای گوش ها انجام می شود.
و اما در مورد گرافت ها به طور ساده می توان گفت که از مکان اهدا کننده (پشت فرق سر) گرفته می شوند. سپس، این گرافتهای استخراج شده در بخش های طاس ناحیه ریش و سبیل کاشت می شود. به دلیل میزان زیاد مو از مکان اهدا کننده، تقریبا در یک جلسه تمامی بخش های طاس منطقه ای پوشش داده و معالجه می شوند. بنابراین کاشت ریش یا سبیل معمولا نتایج بسیار خوبی را دربردارد و بیماران از نتیجه راضی هستند. در نهایت موهای کاشته شده مانند موهای دیگر به صورت طبیعی رشد کرده و به راحتی می توان آنها را کوتاه یا اصلاح کرد.
در عمل پیوند موی صورت نیز مانند بسیاری از عمل های زیبایی دیگر، از بی هوشی موضعی استفاده می شود و به همین دلیل هیچ ورمی در صورت بیمار، ایجاد نمی شود. عموما فردی که دچار فقدان سبیل است، باید بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ گرافت بکارد. برای ریش، این میزان بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ گرافت است. و برای موی بناگوش این میزان بین ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ گرافت است. پس از پیوند ریش و سبیل، صورت ظاهری طبیعی خواهد داشت.

مراقبت های کاشت ریش و سبیل

معمولا ده روز پس از عمل، ریش و سبیل کاشته شده باید با استفاده از قیچی کوتاه شوند تا به آنها این امکان داده شود تا بزرگتر شوند. بهتر است صورت ۸ تا ۹ روز بعد از عمل، اصلاح نشود. همچنین در هنگام جویدن؛ سر، دهان و صورت را نباید تکان داد. در طول چند روز اول پس از عمل، بهتر است مایعات نوشید و سوپ و غذاهایی از این قبیل میل شود.
و در نهایت در خصوص تفاوت عمل کاشت ریش و سبیل طبیعی از روش های مختلف توجه داشته باشید که روش FUE عمدتا در افرادی صورت می گیرد که با کوتاه کردن موی سر مشکلی ندارند، ولی شیوه FUT برای کسانی انجام می شود که معمولا نمی خواهند سر خود را به طور کامل اصلاح کنند.

[widgetkit id=”45″ name=”کاشت ریش و سبیل”]

کاشت مژه

کاشت مژه یکی از عمل های جراحی زیبایی است و عموما برای ترمیم مژه اشخاصی صورت می گیرد که به دلایلی مانند سوختگی، تصادف، ضربه و یا دیگر موارد مژه های خود را از دست داده اند و نیاز به ترمیم دارند.
در واقع کاشت مژه طبیعی یکی از عمل های بسیار سخت و پیچیده است و فقط برای اشخاصی توصیه می شود که فاقد مژه بوده و داشتن چند مژه، شکل ظاهری آن ها را تغییر محسوسی می دهد و اغلب تقاضا جهت پیوند مژه با اهداف زیبایی و داشتن مژه های پرپشت تر (اکستنشن مژه) از سوی بسیاری از متخصصان رد می شود (برخلاف عمل های زیبایی دیگری مانند کاشت مو و کاشت ابرو یا لیپوماتیک)، زیرا این کار به هیچ وجه درست و منطقی نیست. اما ممکن است بسیاری از افراد به ویژه خانم ها حتی با دیدن یک عکس کاشت مژه تمایل زیادی نسبت به این عمل نشان دهند.

عمل کاشت مژه

چگونگی انجام این عمل نیز بدین صورت است که از طریق پیوند موی زنده در ناحیه پلک توسط متخصص با استفاده از وسایل کاشت مژه صورت می گیرد که یکی از مهم ترین آنها چسب کاشت مژه است. نکته مهم در اینجا این است که در پیوند مژه، موهای استفاده شده جهت این عمل، باید با مژه ها هماهنگی داشته باشند. در این جراحی ترمیمی کاشت شش تار مو در پلک می تواند کافی باشد تا اثری طبیعی را در ظاهر فرد بوجود آورد و مدت عمل معمولا از یک تا سه ساعت به طول می انجامد. البته در مواردی نیز بنا به تشخیص جراح ممکن است که کاشت مژه دو یا سه بار تکرار شود تا سرانجام در پایان نتیجه دلخواه به دست آید. این عمل همانطور که اشاره شد، عملی تخصصی و تا حدودی پیچیده است که برای انجام آن نیاز به یک تیم کامل پزشکی شامل متخصص بی هوشی، چشم پزشک، متخصص جراحی و متخصص پوست وجود دارد. در راستای این امر، کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی باران از تیم پزشکی متخصص و مجرب خود برای مشاوره رایگان و ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن، بهره می گیرد.

قیمت کاشت مژه

یکی از موارد مهم از دید بسیاری از خانم ها، هزینه این عمل زیبایی است. زیرا در کنار کیفیت عملکرد پزشک جراح، می خواهند از مقدار پولی که هزینه می شود نیز آگاه شوند. البته حق با آنهاست چون این مسئله اهمیت زیادی دارد. البته باید گفت که دو روش برای این گونه عمل ها وجود دارد: کاشت مژه دائم و موقت؛ که طبیعتا در نوع اول هزینه بیشتر می شود و زمان بیشتری نیز برای آن در نظر گرفته می شود.

عوارض کاشت مژه

یکی از عوارض متداول بعد از عمل جراحی کاشت مژه، ایجاد خارش است و اگر بیمار محل پیوند را بخاراند، خطر کنده شدن مژه ها نیز وجود دارد. همچنین عفونت بعد از عمل یکی دیگر از عوارض این عمل است که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی، ممکن است فرد دچار آن شود. همچنین این عمل به دلیل حساس بودن آن، در همه مراکز و کلینیک ها قابل اجرا نیست. اگر عمل هایی مانند پیوند مژه در مراکز غیرحرفه ای و توسط اشخاص کم تجربه انجام شود، مشکلات دیگری نظیر کبودی و تورم شدید در ناحیه عمل یا رشد غیرطبیعی مژه به داخل پلک را به وجود آورد. به دلیل مجاورت پلک ها با ناحیه چشم، در صورتی که عفونتی در پلک ها رخ دهد، بیشترین آسیب متوجه قرنیه و لایه های داخلی چشم و پلک شده و در صورتی که عمل جراحی با دقت و تبحر کافی انجام نشود می تواند بسیار خطرناک باشد و حتی ممکن است به نابینایی آن فرد هم منجر شود. به همین دلیل کاملا ضروری است که برای انجام این عمل با اهداف زیبایی اقدامی صورت نگیرد.

پیوند موی طبیعی

تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته، استفاده از پیوند موی طبیعی است که این پیوند در نواحی مختلف بدن از جمله کاشت موی طبیعی در ناحیه سر, کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو و مژه به صورت طبیعی انجام می شود. عمل زیبایی پیوند موی طبیعی یک عمل جراحی سرپایی و بسیار سبک است و با هزینه مناسب به صورت می گیرد و معمولا بر پایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و پیوند آنها درنقاط مورد نظر استوار است. پیاز موهای موجود درنقاط مختلف سر نسبت به عوامل ارثی و هورمونی واکنش یکسانی ندارند. موهای موجود در نواحی وسط و جلو سر، نسبتا حساس بوده و دچار ریزش می شوند ولی موهای موجود در پشت و دور سر نسبت به این عوامل مقاومت بسیار بالایی دارند و تقریبا فاقد ریزش می باشند.

چگونگی پیوند موی طبیعی

در روش پیوند موی طبیعی جهت جایگزین کردن موهای از دست رفته از پیازهای موی موجود در نواحی مقاوم به ریزش یعنی پشت و دور سر مورد استفاده قرار می گیرد. لذا پیاز موی (فولیکول) پیوند شده، نه تنها یک موی کاملا طبیعی است بلکه تقریبا تا پایان عمر باقی مانده و نسبت به ریزش مقاوم می باشد. با توجه به اینکه پیاز موهای برداشت شده از پشت سر در تمامی نقاط بدن دارای قابلیت رشد می باشند لذا می توان به راحتی این عمل را در نواحی مختلف بدن از جمله ابرو، ریش، سبیل و مژه مورد استفاده قرار داد. همچنین این عمل نیازی به مراقبت دارویی و غیر دارویی ویژه نداشته و به صورت مداوم رشد خواهند کرد و موها را می توان مانند موهای دیگر شست و حالت داد و اصلاح کرد.

ترمیم مو

ترمیم مو یکی از موارد مهمی است که بسیاری از جوانان به جنبه های مختلف آن از جمله هزینه ترمیم مو، بهترین روش کاشت مو و معایب ترمیم مو علاقه مند هستند. موی سر نقش مهمی در زیبایی انسان دارد و بخش عمده ای از زیبایی ظاهر انسان مدیون موهای سر می باشد. ترمیم مو از این جهت اهمیت خاصی در زندگی افراد دارد و بسیاری از کسانی که موهایشان را به هر دلیلی از دست داده اند، متقاضی انجام این عمل می شوند. موی سر علاوه بر زیبایی هر فرد، به حفظ و نگهداری سر در برابر ضربه، آسیب های فیزیکی و نگهداری گرما نقش مهمی را بازی می کند. ریزش موی سر در خانم ها و آقایان دارای علل مختلفی است که با مراجعه به موسسه کاشت موی کلینیک تخصصی باران و مشاوره با متخصص کاشت موی این کلینیک، می توانند به درمان آن بپردازند. در خصوص عوارض ترمیم مو نیز می توان گفت که عمدتا این نوع عمل ها دارای عوارض چندانی نیستند و بیشتر عوارض آن از قبیل: احساس خارش در ناحیه ترمیم شده، مشاهده برخی نقاط قرمز رنگ در جاهایی که از آنجا مو برداشته شده می باشد که همه موقتی هستند و خیلی زود از بین می روند.
امروزه ترمیم مو به سه روش انجام می شود که عبارتند از:
>> روش FIT
>> روش FUT
>> روش ترکیبی
در طاسی های وسیع تار مو لازم است تا پرپشتی قابل قبولی ایجاد کند. کاشت این تعداد مو را می توان با روش جراحی FUT انجام داد. این روش مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی به عرض ۲ تا ۲٫۵ سانتی متر و طول ۳۰ تا ۳۳ سانتی متر از پشت سر بیمار است که نتیجه آن برجای ماندن رد عمل است که تا آخر برای بیمار می ماند. از طرف دیگر اگر در روش FIT این تعداد گرافت از سر بیمار برداشت شود، عارضه ای که نصیب بیمار می شود طاسی و کچلی پشت سر است. برای جلوگیری از عوارض کاشت مو به روش FIT و FUT، روش ترکیبی پیشنهاد می شود. عمل ترمیم موی طبیعی در روش ترکیبی در دو روز متوالی انجام می شود. به عنوان مثال روز اول به روش FUT و روز دوم به روش FIT صورت می گیرد و در هر روز یک منطقه از طاسی کاشته و ترمیم می شود. به کمک روش ترکیبی، حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود. استفاده هم زمان از هر دو روش کاشت مو؛ سطح وسیع تری را پوشش داده و در نهایت تراکم موها نیز افزایش می یابد.

با استفاده از تکنیک های ترمیم موی کلینیک تخصصی باران، بیماران عزیز دیگر نیازی به تکرار عمل های جراحی نخواهند داشت و فقط با یکبار مراجعه به کلینیک باران می توانند مشکل طاسی سر خود را برطرف کرده و درمان ریزش مو برای آنها به آسانی صورت می گیرد.

روش جدید HRT

به دو روش برای بانوان قابل انجام است.
روش اول: روی پوست سر شخص كاندید با كراتین گیاهی انجام می شود. این موها به طور باور نكردنی ثابت و جذب پوست می شود كه كاملاً بدون عوارض می باشد.
روش دوم: پس از اسكن موهای شخص توسط متخصصین مركز، با دستگاهای دیجیتال و تعیین قدرت ریش های موی شخص كاندید و مشخص شدن مدل و الگوی ریزش سر شخص انجام می شود. بدون كوتاه کردن موهای شخص، تارهای موی طبیعی را به طور بسیار زیبا لا به لای موهای شخص ثابت می کنند، به طوری كه کمتر کسی متوجه ترمیم موها خواهد شد.

مزایای روش جدید HRT

1- شاهد خط رویش بسیار طبیعی و فرق سر طبیعی می باشد.
2- این روش بدون مراجعه بعدی می باشد.
3- دارا بودن مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت و مراجع
4- قابلیت رنگ، مش، سشوار و غیره.
5= استحمام هروز، استخر، سونا و انجام تمامی ورزشها را نیز با این تكنیك می توان انجام داد.
6- این تكنیك را حتی برای بیماران آلوپسی و سوختگی نیز می توان انجام داد.
7- دادن اعتماد به نفس و زیبایی بیشتر به افراد.