» سوالات متداول کاشت موی طبیعی

براي چه کساني مي توان کاشت موی طبیعی انجام داد ؟

براي همه آقاياني که طاسي مردانه دارند و همچنين براي خانم هايي که آلوپسي )ريزش) به صورت ارثي دارند يا دچار سوختگي شده اند يا بر اثر تصادف يا اعمال جراحي و اسکار جراحي (محل بخيه و ترميم پوست) موي سرشان نروييده است مي توان کاشت موی طبیعی انجام داد.کاشت موی خود را می توانید با اطمینان به کلینیک کاشت مو اصفهان بسپارید

سن افراد در کاشت موی طبیعی چه محدوديتي دارد؟

سن افراد در کاشت موی طبیعی محدوديت خاصي ندارد و همه ي افرادي که به صورت ارثي موي سرشان ريزش داشته، مي توانند اين عمل را انجام د هند.ولی مرز 30 سال را می توان برای آن در نظر گرفت یا الگوی ریزش موی فرد شکل گرفته باشد،.. معمولا هم چنين بهتر است اين عمل براي جوانان زير بيست و پنج سال انجام نشود. از آن جايي که موهاي کاشته شده از پشت سر به قسمت جلو سر پيوند زده مي شوند و با توجه به اين که قسمت پشت سر، گيرنده ي هورمون مردانه ي «تستسترون» را ندارد از همين جهت وقتي اين موها به قسمت جلو سر منتقل مي شوند ريزش ندارند و تا آخر عمر باقي مي مانند. براي افرادي که بخواهند توسط کاشت موی طبیعی تراکم بسيار بالايي داشته باشند .
اگر بانک موی مناسبی داشته باشند می توان عمل را در دو یا چند مرحله بصورت fut یا fit یا ترکیبی انجام داد.

علل ريزش مو

دلايل زيادي موجب ريزش مو در آقايان و خانم ها مي شود شايع ترين علل ريزش مويي که در آقايان ديده مي شود، ريزش موي مردانه است که عامل وراثتي دارد و طاسي الگوي مردانه وراثتي« Androgenic Alopecia »گفته مي شود. اين نوع ريزش مو در خانم ها نيز ديده مي شود.
البته ریزش موی هورمونی در خانم تفاوتهایی با آقایان دارد.
بعضي ديگر از علل ريزش مو که با درمان به موقع قابل بازگشت خواهد بود عبارتند از بيماري هايي مثل پرکاری و کم کاری غده ي تيروئيد، فقر آهن، تب بالا، بيهوشي عمومي، رژيم هاي غلط لاغري، زايمان و شيرد هي است. در افراد بالغ به طور طبیعی و روزانه حدود هفتاد تا صد و بيست تار مو ریزش دارد.هم زمان به همين تعداد ريزش، موها از ريشه شروع به رشد مي کنند و تا زماني که تعادل بين ريزش مو و رويش مو برقرار باشد تعداد موهاي سر ثابت خواهد ماند. عامل ديگري که به سريع تر ريختن موي سر در مردان کمک مي کند استرس است. ژن ريزش موي مردانه و زنانه از طرف پدري يا مادري مي تواند به ارث برسد و شروع ريزش مو بعد از بلوغ است. ابتدا موهايی که به صورت ژنتيکي مستعد ريزش هستند به صورت پیشرونده نازک شده و کم کم از بین می روند.

دکتر مسعود خرمیان فرد
متخصص پوست،مو و زیبایی

رایج ترین روش های پیوند مو اصفهان چیست؟

امروزه ریزش موی آندروژنیک یا ارثی بسیار شایع می باشد و درمان های مختلفی که برای آن انجام می شود،همگی اثر موقتی و ناکامل دارند و فقط تا وقتی که درمان ادامه پیدا می کند مؤثر است.
کاشت مو طبیعی اصفهان يک روش درمان قطعي جهت موهاي از دست رفته است. عمل پيوند موي طبيعي يک عمل سرپايي بدون بيهوشي، همراه با بي حسي موضعي مي باشد و بيمار در حين عمل هيچ گونه دردي را حس نمي کند و بلافاصله بعد از کاشت موي طبيعي يک پانسمان جزيي روي سر گذاشته مي شود. اين پانسمان مختصر جهت جلوگيري از آلود گي صورت مي گيرد که بيست و چهار ساعت بعد از عمل پيوند مو برداشته مي شود و بيمار مي تواند استحمام کند. موهاي کاشته شده، در مدت دو تا سه هفته بعد از عمل مو مقدار کمي رشد ميکنند، به صورتي که بيمار جلو آيينه شاهد رشد اوليه ي اين موها خواهد بود. سپس اين موها وارد فاز ريزش مي شوند. تقريبا از اوايل ماه چهارم موها مجددا شروع به رشد کرده و براي هميشه باقي مي مانند و ديگر ريزش پيدا نمي کنند. نتيجه ي عمل پيوند مو حداقل بعد از مدت شش تا نه ماه مشخص مي شود. عمل کاشت مو اصفهان در اصل پيوند و انتقال مو از پشت سر به قسمت جلو سر يا منطقه ي کم مو است که به روش هاي مختلفي صورت مي گيرد. رايج ترين روش هاي درمان در پيوند موي طبيعي عبارتند از :
1 – روش جراحي «Fut»
2 – روش غير جراحي «Fit»
3 – روش ترکيبي

روش جراحي  «Folicular unit Transplantation fut»

در اين روش برشي روي قسمت دهنده ي پيوند که در پشت سر است ايجاد مي شود. عرض اين برش معمولا يک تا دو سانتي متر است و طول آن بستگي به نياز بيمار جهت پوشاند ن قسمت طاسي سر دارد. سپس بافت برداشته شده توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده و با کمک ميکروسکوپ هاي تخصص کاشت مو به گرافت هايي(واحد) تبديل شده و در قسمت مورد نظر کاشت مي شود

روش غير جراحي «Fit»

در اين روش ابتدا موي شخص کاملا کوتاه مي شود (مشابه کسي که به سربازي مي رود) سپس جهت برداشتن موها از قسمت پشت سر، از يک دستگاه مخصوص و ظريفي کمک گرفته مي شود و به صورت دانه دانه فوليکولها برداشته و به قسمت هاي طاس و کم موي سر انتقال داده مي شود. گرافت هاي انتخاب شده توسط دستگاه، حاوي يک، دو، سه یا چهار تار مو است.

تفاوت هاي روش «Fit» و «fut»

فرق بين عمل «Fit»و«fut»در نحوه ي برداشت مو است و از لحاظ کاشت موی طبیعی هيچ فرقي با هم نمي کنند. يکي از مزيت هاي روش fut کيفيت بالا و ديد کافي جهت جداسازي فوليکول ها و سرعت عمل در حين انجام عمل است که حدود چهار تا شش تا هشت ساعت زمان نياز دارد. از معايب اين روش نيز مي توان به محدوديت در ابعاد نوار پشت سر جهت برداشت مو اشاره کرد.
از مزاياي روش «fit» نسبت به روش«fut»اين است که در اين روش محدوديت به لحاظ ابعاد نوار و کشش پوست سر وجود ندارد و نيازي به برش پوست و بخيه نيست.
يکي از مهم ترين معايب روش «fit»احتمال قطع عرضي فوليکول و کيفيت پايين تري است که نسبت به«fut»دارد. همچنين در اين روش زمان نسبتا زيادي جهت عمل «fit»صرف مي شود و در نتيجه خستگي را براي بيمار به همراه دارد.