» رایج ترین روش های پیوند مو

کاشت و پیوند مو و ابرو

امروزه کاشت موی سر به یکی از پر طرفدارترین عمل‌های زیبایی در جهان تبدیل شده است که استقبال شدید مردم از آن، موجب شده است که در چند سال اخیر روند رو به رشدی را طی نماید. کاشت مو یکی از بهترین راه های از بین بردن کم مویی به شمار می رود. درواقع مو یکی از قسمت‏ها‎ی مهم سر است که نقش آن در زیبایی صورت غیرقابل انکار می باشد. بیماری‏ها‎ی ارثی، استفاده از برخی داروها، سوانح، عامل تغذیه، کمبود و فقر آهن، روی، کلسیم و فسفر و … از جمله عوامل اصلی در ریزش موی افراد مختلف می‎باشند. در این مواقع با مصرف قرص‏ها‎ی مکمل و استفاده از رژیم غذایی مناسب می‎توان موهای از دست رفته را تا حدی برگرداند. با توجه به عللی که برای ریزش مو ی سر بیان شد، در موارد نادری که ریزش موها خفیف باشد؛ می‎توان با مراجعه به پزشک پوست و مو، رویش آن را از سر گرفت و با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و مصرف داروهایی که پزشک تجویز می‎کند، به رشد مجدد مو کمک کرد. برگشت دوباره موهای از دست رفته فقط در مواردی که علت ریزش، کمبود و فقر برخی عناصر موجود در بدن باشد، ممکن است. زمانی که فرد به دلیل ژنتیکی و یا سوانح به طاسی و یا ریزش موی شدید دچار می‎شود، برای رویش مجدد موها چاره ای جز کاشت مو ندارد که در اینجا سعی می شود تا چند مورد از بهترین روش های کاشت موی طبیعی اشاره شود.
[widgetkit id=”31″ name=”کاشت مو و ابرو3″]

کاشت موی طبیعی به روش اتوماتیک یا safer

کاشت موی طبیعی به روش safer از جمله راه‌های نوینی است که مشکل کم پشتی یا طاسی سر را به میزان چشم گیری برطرف می‌نماید. کاشت موی اتوماتیک یا safer شباهت بسیار زیادی به کاشت مو به روش fit دارد. تنها تفاوت این روش با کاشت مو به روش fit در این است که برای استخراج گرافت های مو از پس سر، از دستگاهی به نام omnigraft استفاده می‌شود. این دستگاه، از تولیدات یک شرکت فرانسوی می‌باشد و برای نخستین مرتبه در سال 2000 میلادی وارد ایران شد. این دستگاه از بدو ورود به ایران مورد استفاده برخی از متخصصین کاشت مو قرار گرفت. نحوه کار نیز بدین صورت است که گرافتها با استفاده از دستگاه، از پس سر استخراج می‌شود و پس از جدا نمودن آنها، عمل کاشت با بهره گیری از شیوه پانچ صورت می‌گیرد.

مراحل کاشت مو با استفاده از روش safer

نخستین گام در انجام کاشت مو به روش safer انجام بی حسی موضعی بر روی بیمار است. پس از آن، ناحیه مورد نظر به منظور انجام مراحل کاشت آماده می‌شود. از همین رو، موی نواحی انتخابی برداشت مو، تراشیده خواهد شد. در مرحله بعد، گرافت مو به صورت اتوماتیک از موضع تعیین شده برداشته خواهد شد. در مرحله بعدی، آماده سازی نواحی کاشت مو آغاز می‌شود و پس از بی حس نمودن موضع، حفره‌های کوچکی به منظور جای دادن گرافت ها درمنطقه کاشت ایجاد می‌گردد. سپس کلیه گرافت ها به صورت اتوماتیک درون حفره‌های ایجاد شده قرار می‌گیرند.

مزایای استفاده از کاشت مو به روش safer

به طور کلی می‌توان گفت این روش مزایای فراوانی برای بیماران و پزشکان به دنبال دارد. بالا رفتن سرعت عمل در این روش یکی از مهم‌ترین مزایای آن به نسبت سایر روش‌های مشابه است. در کاشت موی safer بیمار پس از بیهوشی موضعی، در مدت زمانی کوتاه تحت درمان قرار می‌گیرد. گفتنی است کیفیت برداشت گرافت ها و کاشت آن در ناحیه مورد نظر بسیار بالاست. این روش که با بهره گیری از فرآیند الکتروپنوماتیک صورت می‌پذیرد، با کمترین عوارض همراه خواهد بود. امکان قطعی مو و ایجاد تروما به گرافت ها در این روش به حداقل میزان خود می‌رسد. از دیگر مزایای استفاده از روش کاشت موی safer می‌توان به تراکم بخشی بالای آن اشاره نمود. نگرانی مراجعین از میزان تراکم موهای کاشته شده پس از عمل، از جمله احساسی است که اکثر بیماران با خود به همراه دارند. خوشبختانه روش safer این نگرانی را برطرف ساخته است. از دیگر مزایای این روش می‌توان به کاهش خستگی متخصصین و پزشکان اشاره نمود. خستگی متخصصین در پایین آمدن میزان کیفیت عمل کاشت تاثیرگذار خواهد بود. کاهش خستگی متخصصین در این روش موجب بالاتر رفتن کیفیت کار خواهد شد.

کاشت مو به روش غیر جراحی FIT

روش FIT در سال ۲۰۰۲ در ایالات متحده آمریکا رایج شد. در این روش جراحی انجام نمی شود و کاشت به صورت سرپایی صورت می‏گیرد. در این روش برداشت موها نیز به صورت پراکنده انجام می‏شود و به همین دلیل نیازی به بخیه زدن وجود ندارد. نحوه کاشت موی سر به روش FIT بدین صورت است که واحدهای فولیکولی، حاوی ۱ تا ۴ تار مو بوسیله پانچ از پشت سر خارج و سپس در ناحیه طاسی کاشته می‏شوند. در روش FIT خط بخیه در پشت سر ایجاد نمی شود و در محل برداشت هر یک از فولیکول‎ها، نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می‏ماند که قابل مشاهده نیست. از این رو این روش برای افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می دارند؛ مناسب ترین روش می باشد.

کاشت مو به روش FUT

کاشت موی طبیعی به روش FUT شباهت زیادی به کاشت مو به روش FIT دارد. در روش FUT متخصص کاشت مو برای کاشت موی طبیعی از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته استفاده می کند. مدت زمانی که برای کاشت مو از روش FUT تخمین زده شده است، حدود ۵ ساعت است که در تمامی این مدت بیمار هوشیار می باشد و در تمامی مراحل، کار را مشاهده کرده و حتی می تواند نسبت به میزان تراکم اظهار نظر کند. از مزایای کاشت مو به روش FUT نسبت به FIT کوتاه نکردن موهای کامل سر می باشد و تنها یک نوار باریک با عرض یک تا دو سانتیمتر و با طول ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر مو از پشت سر بیمار برداشته می شود. سپس پزشک کاشت مو با استفاده از میکروسکوپ های اختصاصی، گرافت ها را پس از تقسیم نوار پوستی، تعیین می کند. هر یک از این گرافت ها که حاوی ریشه مو هستند، به طور مجزا از پوست خارج و در قسمت مورد نظر کاشته خواهند شد.

کاشت مو به روش SUT

روش SUT به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت موی طبیعی می باشد که بدون نیاز به جراحی و بیهوشی انجام می شود. در این روش جای برش و زخم بر جا نمی ماند و هیچ عارضه ای نیز برای بیمار ندارد. از امتیازات دیگر روش SUT، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات اتوماتیک است که از طریق آن ها تا ۳ برابر روش های دیگر مو کاشته می شود. به طوری که متخصص کاشت مو می تواند تا میزان ۱۴ هزار گرافت مورد را تنها در یک جلسه بر روی قسمت مورد نظر پیوند دهد. در کاشت مو به روش SUT، موها با خط رویش طبیعی و با تراکم بالا کاشته می شوند. این روش به گونه ای است که دیگران قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیستند. ضمن اینکه درمان نیز به جلسات مکرر نیاز ندارد و در مدت کوتاهی کاشته می شود.
به غیر از برخی مشکلات پزشکی کاشت مو، ابرو و پیوند که اجتناب ناپذیر و موقت بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد؛ در صورتی که کاشت مو توسط یک پزشک مجرب صورت بگیرد هیچ عارضه ای متوجه بیماران نخواهد شد. لذا کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی باران با بکارگیری تیم پزشکی تخصصی و مجرب خود این امکان را برای تمامی افراد مهیا ساخته است تا در محیطی آرام و دردسترس، با دریافت مشاوره رایگان هر گونه خدمات را در زمینه کاشت و پیوند مو، ابرو و … برای خود در اختیار داشته باشند.

روش BHT

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت دارد، زیرا در مواقع لزوم و ضروری از این روش کاشت مو استفاده می کنند.BHT مخفف عبارت body hair trans می باشد که در زبان فارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه کنند.
در روش های کاشت مو، مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است؛ یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر، موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است کاشت مو را انجام داد؛ ولی در برخی از موارد، فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمی رسد. در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکن از سایر نقاط تنه یا بدن مانند: نواحی اطراف قفسه سینه، کتف، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند.

روش PRP

PRP مخفف Platelet Rich Plasma می باشد (یک فرآورده خونی به نام پلاسمای غنی از پلاکت). آنچه مسلم است پلاکتها نقش برجسته و مهمی، در فعال‌سازی و تولید فاکتورهای رشد، و پروتئین‌های خاص دارند. امروزه یکی از پرمخاطب‌ترین خدمات پزشکی در دنیا، خدمات زیبایی است. روش PRP به دلیل بکارگیری خون خود بیمار، برای درمان وی دارای جذابیت و پذیرش بیشتری به روش های مشابه می‌باشد. هم اکنون PRP به روشهای مختلف در درمان پوست و مو استفاده می‌شود. از جمله کاربرد PRP در رویش، تقویت و کاشت مو می باشد. در سال 2004 پزشکانی که از PRP برای بهبود زخم استفاده می‌کردند متوجه شدند، علاوه بر بهبود زخم، موهای پیرامون زخم نیز رشد چشمگیری داشته‌اند. به دنبال آن، در سالهای 2007 تا 2009 تحقیقات علمی متعددی، در خصوص اثرات PRP در رشد موها، صورت گرفت. تعدادی از بیماران مبتلا به طاسی سر، با تزریق موضعی PRP در پوست سر، تحت درمان قرار گرفتند. نتایج اغلب مطالعات، رشد موهای کوچک یا کرکی را، به ویژه در چهار ماه اول پس از تزریق نشان دادند. پس از آن PRP به عنوان یک عامل موثر در تحریک رویش مجدد مو، تقویت و رشد و کمک در ارتقاء کیفیت اعمال کاشت مو، مورد توجه متخصصین مربوطه قرار گرفت و توسعه روزافزونی را تجربه نمود. این روش برای کسانی پیشنهاد می شود که فولیکول های زنده بر سر آنها وجود دارد و هنوز به طاسی100 درصد نرسیده اند.

لیزرتراپی

روش لیزرتراپی در حوزه مو روش جدیدی است که به تازگی در سطح دنیا معرفی شده است. طبق مطالعات بالینی انجام شده، استفاده از لیزر، به طور میانگین 64% باعث افزایش رشد مو می گردد.
مزایای استفاده از روش لیزرتراپی:
– درمان ریزش موی ارثی
– تاییدیه قطعی سازمان غذا و دارو (FDA) و وزارت بهداشت ایران در خصوص اثربخشی فوق العاده در درمان طاسی
– عدم ایجاد بروز عوارض جانبی و آسیب در حین درمان
– محرک رشد مو
– تقویت فولیکول ها و افزایش قطر مو
-کاهش و توقف ریزش مو
– کمک به ترمیم زخم های ناشی از کاشت مو به روش های FIT و FUT
– جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده به روش های FIT و FUT

[widgetkit id=”30″ name=”کاشت مو و ابرو2″]

هزینه و قیمت کاشت مو

هزینه جراحی کاشت مو معمولا بر حسب تعداد گرافت‌ها برآورد می‌شود. گرافت (پیوند) دسته یا گروهی طبیعی از تارهای مو (معمولاً ۱ تا ۴ تار مو) است که از آن با اصطلاح واحد فولیکولی نیز یاد می‌شود. این واحد‌های فولیکولی در جراحی کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکولی به صورت تک به تک با استفاده از وسایل مخصوص مستقیما از پوست سر جدا می‌شود. اما در جراحی کاشت باریکه مو، باریکه‌ای از بافت حاوی مو جدا می‌شود و سپس واحدهای فولیکولی یک به یک از بافت یا باریکه اهداکننده گرفته می‌شود. هزینه و قیمت کاشت مو در این روش معمولاً گران‌تر است، چون استخراج گرافت‌ها به دلیل ماهیت دقیق و دشواری عمل بیشتر زمان‌بر است.