» باید و نبایدهای کاشت مو و ابرو

برای آشنا شدن با کاشت مو ابتدا باید بدانیم کاشت مو چیست و مناسب چه افرادی با چه سنی است و آیا بعد از انجام این عمل فرد به نتیجه ی دلخواه خود دست خواهد یافت یا هیچ نتیجه ی مطلوبی از کاشت مو نخواهد گرفت. به همین علت افراد در مراجعه به کلینیک کاشت مو، می بایست با متخصص کاشت مو و پزشک مربوطه ی خود صادق باشند و تمام مطالبی که نیاز هست را برای متخصص خود شرح دهند تا پزشک مربوطه با آمادگی لازم مراحل کاشت مو را به انجام برساند.
کاشت مو در واقع برداشتن مو از جایی و کاشتن آن در جای دیگری از سر است که دچار ریزش مو و یا نازک شدن مو شده است. کاشت مو اصولا بری افرادی که طاسی ارثی دارند و یا در سرشان به دلایلی نظیر زخم، ضربه شدید و یا سوختگی دچار کچلی شده‌اند، مناسب می باشد. انجام کاشت مو معمولا برای طاسی سکه ای پیشنهاد نمی شود. کاشت مو معمولا به عنوان یک عمل زیبایی و آرایشی محسوب می شود. از آنجایی که اقدام به کاشت مو، یک تصمیم بزرگ محسوب می شود و تغییری دائمی در چهره شما می‌دهد، بنابراین در مورد آن باید بسیار دقت کرد و کار کاشت مو را در مراکز تخصصی شناخته شده انجام داد.
بدون تردید هر فردی مناسب برای جراحی کاشت مو نمی باشد و نتیجه خوبی نخواهد گرفت. در صورتی که شما فردی با این مشخصات هستید یک فرد مناسب و مورد نظر برای کاشت مو هستید:
آقایانی که به طور ژنیتکی دچار ریزش مو هستند و درجات مختلفی از طاسی سر را دارند. خانم هایی که مبتلا به ریزش موی هورمونی و ژنیتیکی هستند و دارای موهای کم پشت و یا نازک در قسمت جلوی سر و نواحی مرکزی سر هستند و همچنین افرادی که دچار ریزش ناحیه ایی ابرو و کم پشتی هستند.
یکی دیگر از افراد مناسب برای کاشت مو، افرادی هستند که خالکوبی یا تاتو انجام داده اند و به خاطر ان دچار طاسی و کم پشتی ابرو شده اند. از نامزدهای مناسب برای عمل کاشت مو، افرادی هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی از فولیکول‌های مو داشته باشند. افرادی که دچار سوختگی شده یا تصادف کرده اند نیز کاندید خوبی برای عمل کاشت مو هستند.
کاشت مو بیشتر برای چه کسانی مناسب است؟
کاشت مو به طور کلی برای افرادی که از طاسی سر و کم پشتی موهایشان رنج می برند مناسب است. متخصصین در کلینیک پوست و موی باران، ابتدا نوع و جنس موهای شما را بررسی کرده و سپس بعد از مشاوره با شما، در مورد نحوه ی کاشت مو در صورت رضایت کامل شما اقدام به کاشت مو می کند. از آنجا که هرگونه بیماری یا مشکل در شخص، به نتیجه ی کاشت مو اثر می گذارد، لذا می بایست آن بیماری را با متخصص و پزشک مربوطه در میان گذاشت تا هیچ گونه مشکلی را بعد از کاشت مو شاهد نباشیم.

بایدهای بعد از کاشت مو:

از آنجا که انجام هر عمل جراحی مستلزم رعایت یکسری نکات و توجهات می باشد، جراحی کاشت مو نیز مستلزم رعایت یکسری مراقبت ها می باشد که رعایت این نکات ضروری می باشد:
پس از انجام جراحی کاشت مو، نیاز است که به مدت دو روز شخص استراحت کرده و در هنگام استراحت و خواب، سر و تن حتما در زاویه ۴۵ درجه قرار گیرد، رعایت نکردن این نکته احتمال ریزش فولیک ها را در پی دارد.
پس از انجام جراحی کاشت مو و پیوند مو، بانداژ را باز کرده و هر روز سر را با شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه و حتما آب ولرم شست و شو دهید. در زمان شست و شو به این نکته توجه شود که حتما جهت دوش با فشار پایین بوده و از ریختن آب بر روی محل کاشته شده اجتناب نموده و آب را به شکل مستقیم بر روی سر نریزید.
پس از اینکه بانداژ سر را باز کردید، می توانید از کلاه استفاده کنید. فقط توجه به این نکته ضروری است که کلاهی که استفاده می‌کنید حتما راحت و آزاد باشد.

نبایدهای بعد از کاشت مو:

به مدت زمان سه هفته باید از یکسری موارد اجتناب و دوری کنید که در زیر به شرح آنها خواهیم پرداخت:
>> استعمال و مصرف دخانیات و سیگار
>> از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کرده و تا حد ممکن فعالیت های عادی و سبک را انجام دهید.
>> در طول روز در معرض آفتاب و گرمای شدید قرار نگیرید.
>> تا مدت زمان دو ماه از رفتن به استخر و سونا اجتناب شود
>> در روش FUT بخیه های که در پشت سر زده شده است، بعد از گذشت ۱۰ روز کشیده شوند.
>. پس از بازکردن بانداژ، محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد را باید روزی دو مرتبه به مدت زمان دو الی شش ماه مصرف نمود.
>> شخص بیمار پس از سه ماه برای معاینه دوره ای به پزشک مراجعه کرده و توسط پزشک باید ویزیت شود.

افرادی که نباید کاشت مو انجام دهند!

[widgetkit id=”46″ name=”کاشت مو و ابرو4″]

نامزدهایی که برای عمل کاشت مو مناسب نیستند، افرادی هستند که:

موهای ضعیف و کمی دارند و موهای کم پشت و طاسی خیلی زیادی دارند. همین طور آقایان بین بازه سنی ۱۸تا ۲۵ سال، کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند و همچنین قبل از عمل باید فرد بررسی شود که آیا سابقه بیماری داشته است یا خیر؛ زیرا افرادی که دارای فشار خون بالا و دیابت کنترل نشده باشند، برای کاشت مو مناسب نیستند. برای کاشت مو امکان استفاده از موهای سایر نواحی بدن مثل دست ها، پاها و سینه ها نیز وجود دارد. پیوند مو به دلایلی، امروزه زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. از مهم ترین دلایل عدم استفاده از پیوند مو می توان به نامشخص بودن موهای بدن، عدم هماهنگی جنس و میزان رشد موهای بدن با موهای سر، محدودیت تعداد موهای بدن برای استفاده و باقی ماندن جوش ناشی از برداشتن مو از بدن اشاره کرد. همچنین دقت داشته باشید که پیوند مو بین دو نفر امکان پذیر نیست. پیوند مو بین دو نفر به دلایل ژنتیکی انجام نمی شود مگر در شرایط خاص مثل دوقلوهای همسان و …
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ی کاشت مو به وب سایت کلینیک پوست، مو و زیبایی باران مراجعه کنید و یا با متخصصین کلینیک کاشت مو باران تماس گرفته و با نحوه ی کاشت مو، ترمیم مو، روش های کاشت مو، کاشت ابرو، درمان ریزش مو اطلاعات لازم را با مشاوره رایگان کسب کنید.
امروزه درمان ها برای رفع ایرادات و زیبایی، دغدغه بیشتری از افراد شده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اغلب مردم به دنبال راه های درمانی و زیبایی هستند؛ لذا حتی اولویت آنها در زیبایی از درمان هم مهم تر تلقی می شود که ریزش ابرو یکی از موارد مهم در همین ضمینه می باشد. شاید ابرو خالی داشتن و یا حتی نداشتن آن مشکلات زیادی را ایجاد نکند اما داشتن آن در زیبایی صورت فرد به خصوص در جلوه بخشی و فرم دهی به چشمان تاثیر به سزایی دارد. چنانچه شخصی ریزش ابرو داشته باشد، با توجه به اینکه ریزش ابروها به مقدار کم یک امر خیلی طبیعی می باشد، مگر این که ریزش بیشتر شده که حتما باید جهت درمان به پزشک مربوطه مراجعه کرده و در صورت خالی شدن ابرو، پزشک شخص را برای انجام کاشت ابرو به جراح متخصص کاشت برای راهنمایی و درمان ارجاع می دهد. ریزش ابرو می تواند عوامل متعدد و زیادی داشته باشد که نسبت به نوع آن می توان جلوگیری و یا درمان شود که به تعدادی از عوامل مهم و اصلی در ذیل اشاره شده از جمله:
1. مشکلات ژنتیکی و مادرزادی.
2. مشکلات پوستی و بیماری هایی مانند: لوپوس، آره آتا و … .
3. عوامل فیزیکی مانند: رانندگی، سوختگی، برق گرفتگی و … .
4. مراقبت های نادرست، موارد آرایشی و زیبایی.
5. پیرایش بیش از حد ابروها.
عمل پیوند ابرو با موی طبیعی از جمله عمل های زیبایی تخصصی است که طی یک جلسه با ظرافت و دقت بالا توسط متخصص، با مشورت و طراحی شکل ابرو توسط جراح و با برداشتن موهایی هم قطر و هم ضخامت با موهای ابرو از پشت گوش فرد به صورت سرپائی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

باید و نباید های عمل پیوند ابرو:

>> اگر از یکنواختی حالت و رنگ تاتوی خود خسته شده اید، باید به جای پاک کردن تاتو که کاری خطرناک نیز می باشد، به کاشت ابرو اقدام کنید.
>> چون رشد موهای طبیعی کاشته شده در ابرو همانند رشد موهای سر می باشد و نیازمند به اصلاح و کوتاهی مرتب دارد، اگر به خاطر مد یا نظر دیگران می خواهید اقدام به کاشت ابرو نمائید، باید کمی با تامل بیشتر برای این عمل زیبایی تصمیم بگیرید.
>> اگر موهای پشت گوش و سر شما هم رنگ و هم قطر با موهای ابروی شما نیستند، نباید به پیوند ابرو اقدام کنید.
>> از انجام کاشت ابرو در مراکز غیرمعتبر چون آرایشگاه ها جدا باید خودداری کرد.
>> باید پس از پیوند ابرو از برداشتن بیش از حد ابرو با موچین اجتناب نمود.
>> نباید به خاطر هزینه کمتر، فریب افراد سودجو را خورد و با مراجعه به مراکز غیرتخصصی، سلامت و زیبایی خود را به خطر بیندازید.
>> به هنگام کاشت مو در ابروی فرد، باید محل قرارگیری موهای کاشته شده، پرتراکم و نزدیک به هم باشد تا پوست زیر موها دیده نشود.
>> با ایجاد منافذی با قطر کوچک جهت کاشت مو به هنگام خروج موهای کاشته شده، شاهد موهای ضخیم نخواهیم بود.
>> پس از کاشت مو در تاج ابرو که به صورت عمود بر پوست قرار دارند، موهای بدنه ی ابرو باید با زاویه ای صفر و مماس بر پوست کاشته شوند.
>> اگر ابروی شما در اثر عوامل خارجی چون استرس، مصرف داروها، اختلالات هورمونی و …. ریخته شده باشد، باید در ابتدا این عامل ایجاد کننده ی ریزش مو برطرف گردد و در نهایت اگر نیاز به کاشت ابرو وجود دارد به انجام آن اقدام نمود.

[widgetkit id=”47″ name=”کاشت مو و ابرو5″]