» ميکرودرم آبریژن چیست؟

از بین بردن ضخامت پوست، منجر به بهتر شدن تبادلات فیزیولوژی پوست و همچنین تحریک کلاژن سازی برای تقویت قوام پوست با تحریک فیبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستی برای همکاری با سایر درمان های دارویی پوستی و موثرتر شدن داروها می شود.
پودر اکسید آلومینیوم توسط دستگاهی جدید بر روی پوست صورت، پخش شده و دوباره از روی آن مکیده می شود. این روش، درد و ناراحتی نداشته و عارضه خاصی ندارد،؛ با این وجود ممکن است قرمزی روی پوست صورت دیده شود که به مرور زمان رفع می‌شود.
میکرودرم ابریژن را می توان علاوه بر صورت، برای اصلاح ضایعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نیز برای کسانی که پوستی تیره دارند و لایه برداری شیمیایی نمی توانند انجام دهند، به کار برد. میکرودرم ابریژن، یکی از سریع ترین و بدون دردترین روش های درمانی غیرتهاجمی است که برای جوانسازی پوست به کار گرفته می شود. میکرودرم روشی فوق العاده و پیشرفته برای جوانسازی پوست و زیبایی می باشد که می تواند در برطرف شدن جای جوش و لک روی پوست نیز موثر باشد. در این روش با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می‌گیرد و تراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی پوست ایجاد می کند. با این کار از پوست لایه برداری شده و سلول های مرده و خشک از بین می روند. در برخی سیستم ها، یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن کریستال ها و سلولهای مرده از سطح پوست می شود و همچنین به بهتر شدن جریان خون کمک کرده و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می‌شود.
میکرودرم ابریشن، یکی از روش های موثر در بهبود بافت پوست، رفع چین و چروک از طریق حذف بالاترین لایه های مرده پوست است که منجر به نرم شدن و شادابی صورت می گردد. میکرودرم ابریشن، روشی ایده آل برای بازکردن منافذ پوست و از بین بردن توده بافت های مرده پوست به حساب می آید که به موجب آن، از تراکم چربی اضافی پوست و بروز آکنه و بیماری های عفونی پوست جلوگیری می شود و حتی باعث کم رنگ شدن، کاهش التهاب جای آبله، جای جوش و … می شود. این روش همچنین سب تحریک بافت های کشسانی زیرین سطح پوست می شود؛ لذا پوستی سالم، محکم تر و زیباتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
میکرودرم ابریشن روشی بدون درد می باشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی‌حس کنندهای موضعی نیست که معمولا حدود 15 تا 30 دقیقه انجام می شود. مهم ترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که روشی تقریبا بی عارضه است. میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است و در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

معمولا افرادی که از اثر زخم آکنه وخیم تر و عمیق تری رنج می برند، نیاز به دوره درمان طولانی تری دارند و به دستور پزشک متخصص خود، به روش جراحی پوست خراشی (خراشاندن سطح پوست توسط مایع سوزان یا تیغ به منظور زدودن جای زخم، جوش و …) نیاز دارند. برای انجام این روش، آمادگی قبلی نیاز نیست و ضمن انجام، درد و ناراحتی در پی ندارد. در روش میکرودرم، شخص بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت نداشته و می تواند به برنامه کاری خود ادامه دهد.

میکرودرم آبریژن و درد ناشی از آن

در روش میکرودرم، سلول های مرده پوست رفع می شوند و معمولا بدون درد است. البته این احتمال وجود دارد که بیمار در طول جلسات درمانی، کمی گرما را احساس کند؛ زیرا ذرات ریز کریستال به سرعت لایه های پوستی آسیب دیده و قدیمی را از بین می‌برند. برخی از بیماران، میکرودرم ابریژن را به یک ماساژ در ناحیه صورت تشبیه کرده اند. پس از میکرودرم ابریژن، لایه جدید پوست حساس بوده و می بایست به شدت از آن در برابر نور خورشید محافظت نمود که در این خصوص از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده می شود.

[widgetkit id=”48″ name=”میکرودرم1″]

سیستم های خانگی میکرودرم ابریژن و کارکرد آن

گسترش محبوبیت سیستم های خانگی میکرودرم آبریژن سبب شده است تا سیستم های جدیدی وارد بازار شوند. معمولا می توان این کیت ها را از داروخانه و مکان های مشابه خریداری نمود که قیمت آن ها نیز با توجه به کیفیت متفاوت است. اکثر سیستم های کاربردی خانگی میکرودرم آبریژن به نسبت سیستم های معمول، کیفیت و قدرت پایین تری داشته و قادر نیستند به عمق پوست نفوذ کنند و یا سلول های مرده پوست را به خوبی از سطح گردآوری نمایند. در واقع نتایج حاصل از آن ها به خوبی و کیفیت نتایج نهایی حاصل از دستگاه های موجود در مراکز درمانی نیست. در کلینیک تخصصی پوست و زیبایی باران، روند درمانی توسط یک متخصص صورت گرفته و به همین دلیل، امکان بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.
کاربرد میکرودرم آبریژن
میکرودرم ابریژن، درمانی موثر برای بسیاری از مشکلات پوستی از قبیل ناراحتی‌های زیر به شمار می‌رود:
>> گرفتگی منافذ پوست
>> جوش‌های سرسیاه و منافذ باز پوست
>> پوست مستعد جوش و آکنه
>> جای جوش
>> لکه‌ها و ضایعات رنگدانه‌ای
>> لکه‌های پیری
>> چروک و خطوط ظریف
>> ترک‌های پوستی
>> بافت همبند جای زخم
>> پیری زودرس

محدوده سنی مناسب جهت میکرودرم آبریژن

روش درمانی میکرودرم آبریژن معمولا برای افراد بین سنین 12 تا 65 سال انجام می شود. انجام این روش برای افراد بالای 70 سال به دلیل حساسیت بالای پوست، می تواند سبب بروز زخم یا کبودی شود. همچنین به کارگیری این روش درمانی برای افراد زیر 12 سال، حتما می بایست زیر نظر یک متخصص پوست باشد.

نتایج حاصل از میکرودرم آبریژن

یکی از مزایای شاخص درمان موثر و ایمن میکرودرم ابریشن، عدم نیاز به استراحت است، لذا شخص می‌تواند بلافاصله پس از درمان، روند معمول زندگی خود را دنبال کند. ابریشن علاوه بر این که پوست را صاف و درخشان می‌کند، آن را از سطح سلولی تا بالا و سطح پوست تقویت نیز می‌کند. تحریک ناشی از میکرودرم ابریژن رشد سلول‌ها را سریع‎تر می‌کند و تولید کلاژن نیز بیشتر می‌شود، با بیشتر شدن کلاژن و الاستین، پوستی شاداب، جوان و قوی‌تر با بافت یکنواخت به دست می‌آید که دیگر روی آن اثری از جای زخم، لکه‌های تیره پیگمانتاسیون، جوش و آکنه نیست. همچنین فراورده‌هایی که بر روی سطح پوست زده می‌شود، در عمق بیشتری نفوذ می‌کند و موثرتر عمل می‌کند.
شما می توانید در طی مدت زمان استراحت و یا ناهار در محل کار خود، از روش میکرودرم آبریژن استفاده کنید. پس از انجام میکرودرم آبریژن، پوست کمی صورتی رنگ می شود که البته در طی چندین ساعت از بین خواهد رفت. همچنین امکان مصرف لوازم آرایشی بر روی ناحیه درمانی وجود دارد تا در صورت دلخواه، التهاب ایجاد شده را بپوشانید. نتایج حاصل از روش میکرودرم ابریژن را می توان بلافاصله پس از درمان مشاهده نمود. شما پس از درمان متوجه خواهید شد که پوست شما صاف تر و لطیف تر شده است. کاملا بدیهی است که تکرار جلسات درمانی میکرودرم آبریژن، این نتایج را بهتر خواهد کرد.
میکرودرم ابریژن لایه‌های مرده سطحی پوست را برمی‌دارد، تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و باعث جوانسازی پوست می‌شود.
با انجام میکرودرم ابریژن می توان از مزایای زیر برخوردار شد:
>> شاداب شدن پوست
>> یکنواخت‌تر شدن رنگ پوست
>> کمتر شدن جای جوش، جوش‌های سرسفید و سرسیاه
>> رشد و جایگزینی سریع‌تر سلول‌های پوستی
>> بهبود خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست
>> از بین رفتن لکه‌های پیری، لکه‌های ناشی از نور خورشید و دیگر تغییر رنگ‌های سطحی
>> آب‌رسانی بهتر پوست و کمتر شدن چین و چروک‌ها
>> صاف و ابریشمی شدن پوست، بدون هیچ زبری
>> به حداقل رسیدن منافذ باز پوست

[widgetkit id=”49″ name=”میکرودرم2″]