» خدمات لیپوماتیک

امروزه داشتن اندامی مناسب برای هر فرد یک آرزوست. بسیاری از افراد با برنامه ریزی و ورزش مداوم و رژیم غذایی به این نتیجه دست می یابند اما عده ای نیز توانایی تحرکات سنگین را نداشته و یا اینکه دچار چاقی های مزمن شده اند. بسیاری از روش های از بین بردن چربی و چاقی ها وجود دارد که همه روزه بیشتر افراد از این روش ها برای رسیدن به اندامی ایده آل استفاده می کنند. لیپوماتیک که امروزه به پیکر تراشی نیز معروف است؛ از روش های نوین و بسیار موفق در زمینه ی از بین بردن چربی ها از بدن محسوب می شود. این شیوه ی نوین جراحی به شما کمک می کند با کمترین عوارض و نیز کمترین زمان، به بهتری نتیجه دست یابید. لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی های موضعی زیر پوست می باشد. این دستگاه ضرری برای اندام های داخلی و بافت پوست نداشته و لذا خطرات جراحی های دیگر را به حداقل رسانده و در بسیاری از موارد فرد به راحتی و در مدت بسیار کوتاهی به اندام دلخواه خود می رسد.
لیپوماتیک (Lipomatic) با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation) سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا به عنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی به مراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق به عنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالم تر (Intact) است.


مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها:

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک (Lipomatic) عالی است و هیچگونه بقایای مانده از چربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.
2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (6 ماه) و لیزر لیپولیز (4-2 ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.
3- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگر ساکشن به دلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی به مراتب بهتر می باشد.
4- در این روش بی حسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد؛ در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بی حسی موضعی انجام گیرد، معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.
5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن در نهایت 36 ساعت طول می کشد در حالی که در روشهای دیگر ساکشن طولانی تر است.
6- ریسک عفونت در لیپوماتیک بسیار کم می باشد.
7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
8- لیپوماتیک معمولا نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به کار بازگردد.
9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن به مراتب کمتر است.


اقدامات قبل از جراحی لیپوماتیک

لازم است پیش از جراحی لیپوماتیک، سابقه بیماری های زیر مورد معاینه و بررسی قرار گیرد.
>> دیابت کنترل نشده
>> فشارخون بالا
>> بیماری های قلبی عروقی
>> سکته قلبی یا مغزی
>> جراحی های قبلی به خصوص در ناحیه مورد نظر
>> وجود فتق دیواره شکمی
>> بیماری های مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماری هایی همراه با ضعف سیستم ایمنی
همچنین نیاز است تا آزمایش های زیر انجام شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد.
آزمایشات خون از نظر کم خونی، کارکرد کبد و کلیه، تست بارداری در زنان، تست های انعقادی و تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت و ….
همچنین لازم است تا با پر کردن فرم رضایت نامه اعلام رضایت و هماهنگی نمایید. در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی به خوبی مشهود باشند.


آمادگی لازم برای جراحی لیپوماتیک

>> از نیمه شب قبل از عمل، از خوردن آب و وعده غذایی خودداری شود.
>> یک هفته قبل از عمل، آسپرین مصرف نشود.
>> دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن، از کشیدن سیگار خودداری شود.
>> یک روز قبل از عمل، از مصرف روغن ویتامین ای خودداری شود.
لازم است با پزشک در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت شود و انتظارات از جراحی لیپوماتیک بیان گردد.


بیماران مناسب جهت لیپوماتیک

این عمل برای افرای که دچار چاقی های موضعی هستند بسیار مفید است؛ زیرا به راحتی چربی های اضافی آن قسمت از بدن خارج می شود. همچنین بیمارانی که توانایی ورزش کردن ندارند و یا تحرکات سنگین برای آن ها مضر است، با این عمل جراحی می توانند چربی های اضافی خود را بیرون بکشند. لیپوماتیک محدودیت سن و سایز ندارد؛ فقط برای افراد بسیار چاق ممکن است چند بار عمل تخلیه چربی انجام شود. در روش لیپوماتیک (Lipomatic)، سلول های چربی ابتدا تخریب شده و یا توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آیند و سپس امولسیون چربی به آرامی برای پیکربندی بدن دفع می شوند.


مراقبت های بعد از لیپوماتیک

در روز اول باید دقت داشته باشید که فعالیت سنگین نداشته باشید و به خارج شدن مایعات اضافی موجود در بدن خود کمک کنید. شما می توانید با ماساژ این مناطق و همچنین پوشیدن گن های لیپوماتیک به این امر کمک کنید. هر چقدر مایعات اضافه در بدن بیشتر خارج شوند، بهبودی بعد از لیپوماتیک و ترمیم بافت ها زودتر انجام می گیرد؛ زیرا وجود مواد اضافی در این فضا مانع از جوش خوردن پوست به عضله ها می شود.
در عمل لیپوماتیک، سوراخ های کوچکی در سطح پوست شما برای وارد شدن لوله ایجاد شده است؛ شما می بایست از این زخم ها مراقبت کنید و آنها را بعد از شست و شو خشک کنید تا دچار عفونت نشوند.
بهتر است بدانید انجام لیپوماتیک با بی حسی موضعی و توام با درخواست بیمار و نظر پزشک با بیهوشی عمومی انجام می گیرد؛ لذا شما در حین انجام لیپوماتیک دردی را احساس نمی کنید اما مطمئنا پس از لیپوماتیک در مناطقی که چربی ها خارج میشوند؛ درد را احساس خواهید کرد که می توانید با مشورت پزشک از مسکن استفاده کنید.


ماندگاری لیپوماتیک چگونه است؟

شما باید بدانید که این امر تنها به شما بستگی دارد. در صورتی که شما ورزش و تحرک خود را به صورت منظم داشته باشید؛ امکان بازگشت چربی ها وجود ندارد. بهتر است بدانید که رژیم غذایی نیز می تواند در این امر موثر باشد. شما در صورتی که برنامه غذایی متناسبی با وزن خود داشته باشید؛ بعد از لیپوماتیک می توانید احتمال بازگشت چربی ها را به حداقل برسانید.


هزینه لیپوماتیک

هزينه عمل ليپوماتيک، بسته به این که کدام موضع قرار است تحت عمل ليپوماتيک قرار گیرد، در کدام کلینیک جراحی لیپوماتيک انجام می شود، سابقه و تجربه و مهارت جراح می تواند متفاوت باشد.

[widgetkit id=”21″ name=”KHADAMAT LIPOMATIC”]

جراحی زیبایی شکم (مینی تاک)

عمل جراحی زیبایی محدود شکم و پهلو (مینی آبدومینوپلاستی یا مینی تامی تاک)، یکی از اعمال جراحی زیبایی است که جانشین عمل آبدومینوپلاستی سنتی به منظور صاف کردن و سفت شدن شکم انجام می شود.
مینی تامی تاک یک عمل جراحی برای افرادی است که به دنبال روشی جایگزین تامی تاک هستند اما نیاز بیشتری به لیپوساکشن چربی های اضافی در ناحیه شکم دارند. ترکیب این دو عمل جراحی سبب کمک به بهبود ظاهر شکم می شود.

مکانیسم عمل مینی تامی تاک

مینی تامی تاک از طریق بهبود سه مولفه اساسی که می توانند سبب زشتی ظاهری شکم شوند، به بهبود وضعیت ظاهری آن کمک می کند. این سه مولفه شامل پوست اضافی، چربی اضافی و عضلات شل شده شکم هستند. البته باید اضافه کرد که اثربخشی مینی تامی تاک روی این سه مولفه در مقایسه با تامی تاک به مراتب کم تر است.
مکانیسم مینی تامی تاک شامل سه مرحله زیر است:
>> لیپوساکشن کل شکم
>> سفت کردن عضلات شل شده زیر ناف
>> حذف بخشی از پوست اضافه ناحیه شکم

کاندیدهای مناسب مینی تامی تاک:

به طور عمومی بیمارانی کاندیدای مناسب مینی تامی تاک هستند که:
>> ضخامت توده چربی اضافی در شکمشان متوسط است.
>> الاستیسیته (خاصیت کشسانی پوست) پوست خوب است.
>> میزان پوست اضافه ناحیه شکم کم بوده و عمدتا هم در ناحیه زیر ناف قرار دارد.
>> سستی و شلی عضلات هم عمدتا در قسمت تحتانی شکم قرار دارد (زیر ناف).
مینی تامی تاک جایگزین تامی تاک نیست. در مقایسه با تامی تاک، مینی تامی تاک یک روش جراحی ساده تر، با دوره نقاهت کوتاهتر و هزینه کم تر است، اما هرگز نمی تواند نتیجه مشابه آن را ایجاد کند. در بیمارانی که کاندیدای مناسب مینی تامی تاک هستند، نتیجه نهایی قابل قبول خواهد بود. اما اگر بیمار نیازمند عمل تامی تاک باشد، هرگز به نتایج دلخواه با مینی تامی تاک نمی توان در وی رسید.
یکی از جاذبه های مینی تامی تاک در مقایسه با تامی تاک، اسکار بر جای مانده از آن است. پیامد کوچکتر بودن اسکار جراحی در مینی تامی تاک، قطعا میزان پوست اضافی جدا شده از شکم هم کم تر خواهد بود. لذا کاندیدهای مناسب این عمل افرادی هستند که افتادگی و شل شدگی پوست و عضلات شکم آن ها خفیف تا متوسط است.

بیمارانی که عضلات شکمشان سست و شل شده باشد، تنها زمانی می توانند به کمک مینی تامی تاک به نتیجه قبل قبول دست یابند که این شل شدگی فقط در ناحیه تحتانی شکم (زیر ناف) باشد. اگر شل شدگی عضلات شکم فراتر از ناحیه زیر ناف باشد، توصیه به انجام تامی تاک و یا در برخی موارد توصیه به انجام مینی تامی تاک اصلاح شده است.

[widgetkit id=”33″ name=”جراحی زیبایی شکم (مینی تاک)”]


غبغب

از جمله عوامل که زیبایی را به مخاطره می اندازد غبغب می باشد. غبغب با افزایش وزن بروز کرده و در صورت فرد خودنمایی می کند. غبغب، چربی تجمع یافته در اطراف گردن می باشد که به شکل آویزان درآمده و در نواحی گردن و زیر چانه بروز خواهد نمود. این افتادگی می تواند عوامل مختلفی را شامل شود. قسمت پایین صورت هر فرد شامل اعضای چانه، چین چانه و گردن می باشد که این اعضا دارای زوایای استانداردی می باشند اما بعضی از افراد خارج از این استاندارد بوده و عدم داشتن استاندارد زاویه بین اعضای نام برده سبب ایجاد و نمایان تر شدن غبغب می گردد. در چانه های کوچک یا عقب غبغب به حالت بزرگتر از حد نرمال خود نمایان می شود. از دیگر عوامل شایع به وجود آمدن غبغب می توان به بالا رفتن سن اشاره کرد که سبب انقباض عضلات گردن می گردد.

درمان غبغب با روش لیپوماتیک

یکی از راه حل های موثر و سریع در درمان غبغب، لیپوماتیک می باشد که سابقه ای درخشان و پیشینه ای نیکو در این عرصه دارا می باشد. لیپوماتیک سبب ظاهری جوانتر و شادابتر در فرد شده که اعتماد به نفس در اشخاص می گرد را در پی دارد. پوست گردن در این روش لیفت می شود و این لیفت و اثر شگفت انگیز و زیبایی که به پوست می بخشد، سبب رضایت فرد می گردد. لیپوماتیک با شکستن سریع چربی ها، اثرات خویش را به سرعت نمایان می کند.
خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی و وارد شدن تکنولوژی لیپوماتیک به عمل های زیبایی، زمینه زیبایی صورت و لاغر کردن آن با علم لیپوماتیک حاصل شده است. لیپوماتیک در از بین بردن غبغب بسیار چشمگیر تاثیر گذار بوده است و بیمار پس از لیپوماتیک غبغب نهایت لذت را از این عمل دارد.

مزایای حذف غبغب با لیپوماتیک

>> فرد درد کمتری را احساس می کند.
>> دوره نقاهت بسیار کم می باشد و فرد سریعا به زندگی روزمره خود باز می گردد.
>> مدت زمان تحت عمل کوتاه می باشد.
>> با استفاده از لیپوماتیک، ظاهر پوست بهتر خواهد شد.
>> عوارض بعد از عمل بسیار کم است.
[widgetkit id=”34″ name=”غبغب”]

رفع سلولیت با لیپوماتیک

سلولیت چیست؟
به ظاهر پوست پرتقالی که در نواحی پاها و ران ها وجود دارد سلولیت می گویند. معمولا سلولیت از چربی تشکیل شده است. این چربی ها در نواحی بافت همبند زیر پوست جمع آوری و ذخیره می شوند. معمولا سلولیت ها به شکل کیسه های کوچک می باشند. این کیسه ها درناحیه ران ها، کفل ها، کشاله ران و نواحی پشت پا ذخیره می شوند.
چربی در برخی از مواقع در ناحیه سینه ها و باسن به شکل بدشکلی رسوب کرده و سبب تحت فشار قرار دادن بافت می شوند که این امر سبب پوست پرتقالی بودن اندام می شود، در اغلب موارد چربی ها همراه با مواد سمی ظاهر می شوند.
علت تشکیل نشدن سلولیت در مردان:
به دلیل اینکه پوست مردان نسبت به زنان محکم تر بوده و فیبرهای بافت همبند به شکل عمود و متقاطع است، نحوه قرارگیری آنها به شکل دیگری می باشد و سلولیت در بدن آنها تشکیل نمی شود؛ زیرا تجمع سلولیت چربیها معمولا در آنها رخ نمی دهد.
از دیگر عوامل تشکیل نشدن سلولیت در مردان هورمونها می باشد. به دلیل اینکه هورمون ها وظیفه تنظیم نمودن تعادل ذخیره سازی چربی ها و سوخت ساز می باشند.
در بانوان و دختران عواملی نظیر سندرم قبل از قاعدگی، قرص های ضد بارداری و بلوغ عوامل تغییردهنده هورمون ها می باشند؛ به همین دلیل می توان گفت مهم ترین علت تشکیل سلولیت در بانوان هورمون ها می باشند. سلولیت فقط در بانوانی که دارای اضافه وزن هستند رخ نمی دهد بلکه این تغییرات هورمون است که سبب تشکیل سلولیت می شود. لذا در بانوانی که دارای وزن مناسب هستند و یا لاغر هستند امکان تشکیل سلولیت وجود دارد و این امر مختص بانوان چاق نیست.
تجمع چربی ها به شکل بد فرم را سلولیت گویند، سلولیت سبب اختلال در سوخت و ساز شده و بنابراین ممکن است مواد سمی در زیر پوست ایجاد شود که این امر بیشتر در بانوان به وجود می آید.
با انجام لیپوماتیک علاوه بر حذف چربی ها می توان سلولیت را برطرف نمود.

لیپوماتیک ران

معضل اصلی اشخاصی که در جوامع پیشرفته با آن روبرو هستند چاقی و اضافه وزن می باشد، این معضل مشکلات فراوانی را برای بیماران به وجود می آورد از جمله:
1- ناراحتی های عروقی
2- ناراحتی های قلبی
3- کم توانی های حرکتی
ممکن است این اضافه وزن بر اثر مصرف بی رویه غذاهای فست فود و چرب باشد، اما در برخی از اشخاص اضافه وزن به عواملی نظیر ژنتیک و وراثت مرتبط می شود. چاقی و اضافه وزن ممکن است در برخی از اشخاص در نواحی پایین تنه، در بالا تنه یا در قسمتی خاصی از بدن باشد. یکی از مواردی که اکثر اشخاص به خصوص بانوان از آن شاکی هستند چاقی و نامتناسب بودن رانها می باشد که معمولا چاقی در ران ها به سبب هورمون استروژن می باشد (هورمون زنانه).
در بدن بانوان و آقایان هورمونی به نام استروژن، مسئول تقسیم و توزیع چربی ها در نواحی مختلف بدن می باشد. در برخی موارد به دلیل اختلال در این هورمون، چربی ها در بخشی از بدن بیشتر توزیع شده و در نتیجه چربی ها در بخشی از بدن تجمع کرده که معمولا در بانوان این تجمع در نواحی ران ها می باشد.
اگر در نواحی ران چربی انباشته شده است، با عمل لیپوماتیک در یک جلسه می توان چربی ها را استخراج نمود. با استفاده از عمل لیپوماتیک می توان چربی انباشته شده در نواحی مختلف بدن از جمله ران ها، کمر، باسن، شکم، پهلو و… را تخلیه نمود.
در لیپوماتیک بازوها نیز با خارج شدن چربی، بازو از حالت آویزان و شل بودن خارج می شود. لیپوماتیک باسن، ران و ساق پا معمولا به صورت همزمان انجام می گیرد که پس از آن زیبایی اندام تحتانی برای فرد حاصل می شود. در صورتی که حجم چربی ها در این مناطق زیاد باشد، بهتر است چربی ها در بیش از یک جلسه انجام گیرد؛ زیرا در صورتی که در یک جلسه مقدار زیادی چربی با روش لیپوماتیک از بدن خارج شود، فرد با مشکلاتی بعد از لیپوماتیک روبه رو می شود و برای فرد خطرناک خواهد بود.

[widgetkit id=”35″ name=”سلولیت”]